2. Spa-francorchamps

Přejeme krásný den všem našim příznivcům. Opět vás vítáme u další reportáže, tentokrát z druhého závodu šampionátu ” RECART AMG TOUR ”. V druhém závodě jsme navštívili belgickou půdu, konkrétně krásnou a náročnou trať  ” Circuit de Spa-francorchamps”. Tato trať obsahuje jednu z nejslavnějších a nejnebezpečnějších pasáží motoristického světa a to konkrétně nesoucí název ”Eau Rouge”. Okruh má délku 7,004km. Po prvé se zde jelo v roce 1950. Rekord tohoto okruhu drží Kimi Raikkonen z roku 2004 s časem 1:45:108. Nejvíce výher zde drží Michael Schumacher jako jezdec výher 6, za stáj Ferrari 14 výher. Poslední závod zde vyhrál v roce 2021 Max Verstappen za stáj ”Red Bull Honda”.

Jezdci opět nastoupili ve třech lobby a jelo se opět ve dvou závodních dnech, pondělí lobby C, úterý lobby A+B.

Začneme lobby A, která je opravdu prošpikovaná zvučnými jmény. V pětiminutové kvalifikaci nebyl čas na taktické výměny pneumatik a jezdci vyjížděli se sadou, kterou nasadili na začátek závodu.

Opět se museli využít všechny tři závodní sady pneu měkká, střední, tvrdá. Kvalifikaci nám oponoval KKR_milanekh, před druhým KSZR_Szabim, třetí místo obsadil KKR_Balis_77, čtvrtý se kvalifikoval KSZR_Fishkaaa a páté místo obsadil KKR_Luky-Walker. Start se nejlépe povedl Balisovi a do první zatáčky La Source najížděl jako první. Jezdci si drželi mezi sebou minimální vzdálenosti. Ve třetím kole Milanekh odmazával penalizaci a propadl se na osmou příčku.

V průběhu čtvrtého kola se ujal vedení KSZR_Szabi a pomalu navyšoval náskok na KKR_milankha, který se skvělou jízdou probojoval na druhou pozici a na třetím místě jedoucího Balise. Strategii většinou jezdci zvolili stejnou a v osmém kole zajížděli do boxů. Ve druhé polovině si většinou jezdci drželi své pozice. KSZR_Szabi si udržoval na první příčce čtyř vteřinový náskok a předváděl čistou a precizní jízdu. Do poslední fáze závodu Balis zvolil měkkou závodní směs, oproti KSZR_Szabimu, který jel na tvrdé směsi a začala stíhací jízda, kterou zúročil ve dvanáctém kole a ujal se vedení.

Skvělou jízdu nám předvedl JJRT_Thor a začal se dotírat na třetího jedoucího milankha. Vítězství uhájil KKR_Balis_77 před druhým KSZR_Szabim, třetí místo uhájil KKR_milanekh.

Konečné pořadí: 1.Místo KKR_Balis_77 / 2.Místo KSZR_Szabi / 3.Místo KKR_milanekh / 4.Místo JJRT_Thor / 5.Místo KSZR_Fishkaaa / 6.Místo KKR_Luky-Walker / 7.Místo KKR_Gagne_1803 / 8.Místo ERC_WernyOi / 9.Místo svejdik70 / 10Místo bixente_CZ / 11.Místo JJRT_divas_sk / NEDOKONČIL Kenny69cze, RRR_Tores, KK_FABIARSTDI.

Po krátké pauze vyjeli do kvalifikace jezdci lobby B, kterou nejlépe zvládl playerandy81 před nováčkem v týmu SRS_Alanem1974, třetí místozískal Riam-cz, čtvrtý startoval SRS_CoolBooy92 a pátý favorit lobby Matesss123. První zatáčka La Source proběhla opět bez vážných kolizí, stejně tak i obávaná pasáž Eau Rougr. Problémy přišli až v sestavě zatáček Le Combes, kde někteří jezdci nezvládli brzdné body a jejich průjezd byl lehce delší.

Závodníci většinou nasadili na začátek měkkou a střední směs pneumatik. V průběhu prvních kol si jezdci  utvořili mírné rozestupy, které udržovali. Na prvním místě jedoucí playerandy pomalu navyšoval svůj náskok na své pronásledovatele.

Po prvních zastávkách v boxech se první příčky ujal Riam, díky dřívější zastávce v boxech jezdce playerandyho. V poslední části závodu se ujal vedení Matesss123 a utvořil si tří vteřinový náskok na druhého Riama. V poslednívh kolech SRS_Alan1974 jedoucí na tvrdé závodní směsi neudržel za sebou playerandiho ani CoolBooye a přišel o třetí příčku. Velku smůlu měl BMS_snowmaker, ktrého zradilo internetové připojení. Svoji dávku smůly si také vybral i TTR_Ducmis, kterému v závěru došlo palivo a spadnul na dvanáctou příčku. Závod nám vyhrál Matesss123 před druhým Riamem a třetí dojel playerandy81.

Konečné pořadí: 1.Místo Matesss123 / 2.Místo Riam-cz / 3.Místo playerandy81 / 4.Místo SRS_CoolBooy92 / 5.Místo SRS_Alan1974 / 6.Místo TTR_PanTom / 7.Místo BMS_DiavelDriver / 8.Místo Bio_CZ / 9.Místo Matty69-CZ / 10.Místo erylow / 11.Místo SRS_Sabaton_1974 / 12.Místo TTR_Ducmis / 13.Místo Romoclovek / NEDOKONČIL BMS_snowmaker76.

Nyní se podíváme na jezdce lobby C. Po zajeté kvalifikaci si první místo na startovním roštu vyjel KAJO2603, druhé oP_cze, třetí DRE-Brando75, čtvrté SRS_Branik342 a páté LuLu_CZ.

Po startu se v první zatáčce La Source vyskitli menší strkanice což znamenalo propad pro KAJO2603 a LuLu, vedení se tak ujal DRE_Brando a druhé místo získal Branik. Jezdci většinou nasadili závodní měkkou a střední směs, pouze matador Miky Oldman obul závodní tvrdou., ale i tak se posouval pořadím. V pátém kole přišel o vedení díky odmazání penalizace DRE_Brando a využil toho KAJO2603 a ujal se vedení startovního pole. V sedmém a osmém kole se začínalo postupně zajíždět do boxů, z čehož těžil převážne SRS_TheFefr a dostal se na druhou příčku. Po druhých zastávkách si prohodili své místo oP_cze a TheFefr, lterý bral třetí místo. Miky Oldman se propracoval na čtvrté místo, které bohužel na cílové rovince ztratil díky penalizaci a obsadil skvělé páté místo. První místo udržel KAJO2603, druhé oP_cze a třetí SRS_TheFefr.

Konečné pořadí: 1.Mísro KAJO2603 / 2.Místo oP_cze / 3.Místo SRS_TheFefr / 4.Místo LuLu_CZ / 5.Místo Miky Oldman / 6.Místo Branik342 / 7.Místo SRS_misaice77 / 8.Místo DRE-Brando75 / 9.Místo lucianafer88 / 10.Místo pitmark76 / 11.Místo Vezir197 / 12.Místo Yvetta Lando / 13.Místo nomis8590.

V dalším závodě navštívíme tentokrát anglickou půdu a trať  ¨Brands Hatch¨, která se nalézá v obci Fawkham, jihovýchodně od Londýna. První závod se konal roku 1926, ještě na travnatém povrchu.Délka tratě je 4.207km. Rekord zde drží Nigel Mansell z roku 1986 s časem 1:09:593. Nejvíce  výher zde vyjel Niki Lauda v počtu tří výher a ve stejném počtu stáj Williams.

Znovu vám chceme poděkovat za sledování a vaši přízeň. Také poděkování patří našemu Ladesovi za výborné komentování našich přenosů.

Děkujeme vám všem a těšíme se na vás.

Tým simracers_czech.

TEXT: SRS_Sabaton_1974 / FOTO: svejdik70 ( Pavel Švejda )

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *