3.Kolo Red Bull Ring Spielberg

A jsme zde opět po týdnu s naším krátkým ohlédnutím. Jezdci se přemýstili se svými stájemi o 860km na jihovýchod do Rakouska na známou trať Red Bull ring, kde celý týden probíhali tréninky a přípravy na úterní závod. 

Po minulém závodě nam bohužel padali i velké tresty, o kterých se zmíníme v naší reportazi. Red Bull ring, známá trať ze seriálu F1 vystřídali vozy GT3.Vzhledem k délce okruhu nás dnes čekalo pro změnu 35kol a jezdci měli povinnost závodní tvrdé gumy. Čekalo nás tak dohromady 100 kol a 45 jezdců. Pojďme si v krátkosti přiblížit dej v jednotlivých skupinách.

Ve 20hod nám nastoupili skupiny “A” a “C”.
Jako vždy se jezdci nejdříve pustili do 10 min kvalifikace abychom věděli kdo se postaví na Pole position. Vlivem trestu, které byli uděleny se JJRT_ACE72_ kvalifikace neúčastnil a startoval tak z poslední pozice. O to víc byla skupina A zajímavější a čekalo se co bude. Zelená světlá nám zhasínají a jezdci vyrazí do závodu. První zatáčka Nikoho Laudy rozhodla vedení Zdena Hajnika, ale v závětří za ním se to pěkně stosovalo Cyja, JJRT_Jackky, Matesss123, Lukáš Procházka tak vypadala první pětky. Následující zatáčky se ovšem postarali o změny a to ve vedení závodu kde se vyměnili Cyja a Hany_Z-76 a za Lukáše Procházku se zavěsil PanTom a začala stíhací jízda. Tým KKR jako první navštívili mechaniky na výměnu pneumatik a doplnění paliva a díky tomu se nám promíchalo startovní pole a JJRT_ACE šel na první pozici a posunuli se nám i ostatní jezdci, kteří o pár kol později také zavítali ke svým mechanikům a došlo tak opět k promíchání pozic.
Průběh závodu byl hodně jednostranný, do sedmé pozice se stále bojovalo v těsných rozestupech na rozdíl od zbytku závodníků kde se nám rozestupy trochu natáhla a nedělo se tak nic výrazného.

Výsledky jednotlivých skupin:

Text / Foto: Vladimír Kapple

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *