3. Kyoto Driving Park – Lexus au TOM’S RC F GR.2

Dobrý den všem příznivcům rychlých kol.

9.11.2021 se uskutečnil 3. podnik série Asia Challnge. který nás zavedl na závodní trať  Kyoto Driving Park, rozšířený o dvě části Yamagiva a Miyabi. Tento okruh je vytvořen speciálně pro Gran Turismo Sport. Jeho délka je 6,254 Km a čítá 20 zatáček.  3 velmi rychlé zatáčky a spoustu zrádných pomalých šikan a tzv. „vraceček“.

Závodníky jsme vybavili vozidlem Lexus au TOM’S RC F ’16, kategorie 2. Vůz disponuje motorem o obsahu 2.0 L a výkonem 614 koňských sil. Tyto parametry naznačují, že jde o velmi silný vůz a závod bude probíhat ve velmi rychlém tempu.

Kvalifikace v Lobby A proběhla standardně. Na čele se usadil jezdec KKR_milanekh. Za ním se usadil McLukeK a dal tušit, že kvalifikační časy budou hodně těsné. Jezdci využívali v průběhu kvalifikace zastávek v boxech, kde nasazovali nové čerstvé pneumatiky. Dlouho se na 3. místě držel Vít_sarbi33. Nakonec tohoto jezdce odsunul za sebe KK_FABIARSTDI, který startoval  ze třetího místa. Závěr kvalifikace přinesl velké překvapení, a to v podobě naprosto totožných kvalifikačních časů McLukeK a KKR_milanekh. Tito jezdci tak odstartovali z první řady.

Samotný závod probíhal od startu dle očekávání. Do čela se ihned vyhoupnul KKR_milanekh. Za ním sváděli boje McLukeK a KKR_Luky_Walker. Po boxových zastávkách zasáhnul do bojů KK_FABIARSTDI a odsunul Luky Walkera na 4. místo. Konečné pořadí na „bedně“ bylo tedy 1. KKR_milanekh, 2. McLukeK a 3. KK_FABIARSTDI. Krásné souboje a výkony probíhaly také na zadních pozicích. 

 

Lobby B nabídla neméně zajímavou kvalifikaci. Hned od začátku bylo vidět, že jezdci opravdu svědomitě trénovali. Ihned se na první příčku svým kvalifikačním časem vyhoupnul nováček Diavel_Driver, následovaný snowmakerem76 a Viktorem Patrnčiakem, který startoval jako náhradník. Tito jezdci si nakonec jen mírně proházeli pozice a odstartovali z prvních dvou řad.

Start závodu se velmi povedl Diavel_Driverovi a snowmakerovi76, kteří hned v první zatáčce nechali za sebou Viktora Patrnčiaka, který startoval z 1. místa. Tento jezdec ale prokázal své kvality a zkušenosti, ovládl závod a ostatním nedal šanci. Do bojů také zasáhla taktika v podobě šetření pneumatik a paliva, které vyneslo některým závodníkům po návštěvě svých mechaniků zlepšení pozice. V průběhu závodu o 2. a 3. místo sváděli bratrský souboj snowmaker76 a Diavel_Driver. Bohužel v závěru závodu si nováčkovská tréma vybrala daň na Diavel_Driverovi, který vyrobil několik chyb a na 3. pozici se tak dostal Riam_CZ, který pilně vyčkával a  třetí pozici pak udržel až do konce závodu. 

Na závěr chceme pogratulovat a poděkovat všem jezdcům za nádherné Fair-Play souboje, za profesionální přístup k celému šampionátu a do dalšího závodu popřát hodně štěstí a co nejméně nehod a chyb.

 

Autoři: 

Text:Martin sýs – snowmaker76, Foto: LadesK, Zpracovalfoto a editace: Tomasz85 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *