3. Spa-francorchamps

Přeji opět krásný den a vítám vás u třetí reportáže závěrečného šampionátu FINAL SERIES GT SPORT. Tentokrát sme se setkali na belgické půdě, na okruhu Spa-francorschamps. Tato trať s jednou z nejnebezpečnějších pasáží ze všech tratí motoristického sportu                 ” EAU ROUGE “ je velice oblíbeným místem mnoha pilotů a fanoušků motoristického sportu. Okruh měří 7,004 km a poprvé se zde jelo v roce 1950. Jako vždy nám závod otevřela kvalifikace vozů v kategorii GR3.

Bohužel se v této kvalifikaci nevyhnuli problemi s konektivitou jezdci KSZR_Hulip a musel startovat z posledního místa. První místo tedy obsadil KKR_Windrunner46, druhé místo si vyjel Jackvykalovac, třetí SRS_CoolBooy92, čtvrté SLAWA288 a páté SRS_Shepard1981. Zelená světla zhasla a jezdci vyjeli do závodu, obávaná EAU ROUGE proběhla v pořádku a jezdci bojovali o co nejlepší umístění. Fenomenální kolo předvedl KSZR_Hulip a z posledního místa se propracoval na
místo třetí. Kásný souboj předvedli SRS_Shepard1981 a Jackvykalovac o čtvrté a páté místo. Někteří jezdci se na této náročné trati nevyvarovali chyb a propadli se pořadím a svou ztrátu museli dohánět. Výbornou jízdu nám opět předvedla jediná žena startovního pole Lucianafer88 a dostala se do top 10. Pro vítězství v kategorii GR3 si dojel KKR_Windrunner46 před KSZR_Hulipem, třetím SLAWA288, čtvrtým Jackvykalovac a pátým BMS_DiavelDriver. Po krátké pauze nastoupili v opačném pořadí jezdci v kategorii GR1.Také v tomto závodě sme mohli sledovat zajímavé a ostré souboje a také horké hlavy jezdců z čehož pramenili jezdecké chyby.
Skvělí souboj předvedl KSZR_McLukeK a JJRT_Thor, kde se rozhodovalo až do cílové rovinky. Závod nám vyhrál KSZR_McLukeK před JJRT_Thorem, třetím SRS_Tores88, čtvrtým GTB_Chazzy a pátým SRS_charlie_BJP.
Prozatím je to od nás vše a těšíme se opět u dalších závodů, reportáží a přenosů. Za tým SRS přeji příjemný den.

GR.3
GR.1

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *