4. Cataluna Barcelona

Přeji vám krásný den a jako každý týden vás vítám u krátké reportáže z našeho šampionátu RECART AMG TOUR. Dnes se podíváme na španělskou půdu. Další závodní klání se uskutečnilo v Katalánsku na známém okruhu ¨Circuit de Catalunya – Barcelona ¨. Tato závodní trať je přizpůsobena různým druhům motorsportu. Trať prošla mnohými úpravami až do poslední v roce 2021. Délka okruhu je 4.655m. Rekord okruhu zde drží právě z roku 2021 Max Verstapen ze stáje Red Bull – Honda a hodnotu má 1:18:149. Nicméně poslední závod ve formuli 1 zde výhrál Lewis Hamilton ze stáje Mercedes, který si zajel v kvaslifikaci pole position. Na závody se zde může přijít podívat 140 700 diváků.

Nyní se již podíváme na samotný závod, kde nám již tradičně startovali jezdci ve třech lobby. Začneme lobby A, která nám startovala v úterý od 20:00hod, poté jela lobby B a v pondělí nám odjela svůj závod lobby C.

Do lobby A nám nastoupilo několik náhradníků, konkrétně KKR_Plivis za KKR_Luky-Walker, JJRT_miki za JJRT_divas_sk a KSZR_napPALI91 za KSZR_Fishkaaa. Pětiminutovou kvalifikaci nám vyhrál KKR_Plivis před vedoucím jezdcem šampionátu KKR_Balisem_77, třetí místo vybojoval KSZR_Szabi, čtvrté místo bral KKR_milanekh a top 5 uzavřel KSZR_napPALI91. Výborně odstartoval do závodu KSZR_Szabi, který se ve druhé zatáčce ujal vedení. Prvních pět jezdců svádělo opravdu pěkné souboje a nabídli nám skvělou podívanou. Jezdci zde museli opět použít všechny tři sady pneumatik. Ve čtvrtém kole se ujal druhého místa KSZR_napPALI91 a začalo taktické klání o přední příčky. Toho využil KSZR_Szabi a nasadil k trháku. Nakolik to ovlivnilo tento závod, to už necháme na uvážení každého zvás. Krásné souboje nám předváděl JJRT_Thor spolu s KKR_Gagne_1803. První šestice si postupně utvořila odstup od zbytku pole a držela své pozice. Od devátého kola nám postupně začali jezdci najíždět do boxů, ale žádné velké změny v pořadí to nepřineslo. Nutno podotknout, že závod se změnil v hon na kočky na myš, v podání jezdců KSZR a KKR. Závod nám vyhrál KSZR_Szabi, který předvedl precizní a bezchybnou jízdu a dojel s náskokem čtyř vteřin před druhým KKR_Plivisem, v poslední zatáčce finálového kola se rozhodl pro útok KKR_Balis_77 na KSZR_napPALI91 a krásným manévrem si pro sebe doslova urval třetí místo.

Nyní se podíváme na lobby B: zde nám kvalifikaci ovladl SRS_CoolBooy92 před playerandym81. SRS_charlies_BJP, který nastoupil za dalšího jezdce týmu SRS_Sabatona_1974, čtvrté místo si vybojoval BMS_DiavelDriver a páté místo lídr lobby B Matesss123. Výborně odstartoval SRS_charlies_BJP a ujal se prvního místa, SRS_CoolBooy92 se nám propadl na čtvrté. V závodě samotném nám proběhlo několik ostřejších soubojů např. ve čtvrtém kole kdy se do souboje zapojil SRS_Alan1974 a BMS_DiavelDriver, kterýž po kontaktu s Alanem v duchu Fair play přepustil pozici, ale nejvíce z toho těžil BMS_snowmaker76. V závěru závodu se nám největší souboj přenesl na první pozice mezi SRS_charlies_BJP a Matesss123, šťastnější byl nakonec Matesss123, který výborně zvolil strategii a bral první místo, čímž si upevnil vedení v tabulce lobby B našeho šampionátu. Druhou příčku obsadil charlies, třetí místo bral po dobrém výkonu SRS_CoolBooy92.

Nyní se podíváme na lobby C, která startovala již v pondělí a pětiminutovou kvalifikaci nám ovládl SRS_charlies_BJP a jistě jste zjistily, že charlies nám odjel kompletní trojice lobby, druhé místo si vyjel další jezdec týmu SRS_TheFefr, třetí na startu se kvalifikoval další náhradník za SRS_misaiceho77 MAROU_CZE. Po startu se výborně zadařilo jezdkyni Yvetta Lando a propracovala se na druhé místo startovního pole. Musíme řící, že během tohoto závodu komise řešila hodně závodních incidentů a nedodržování pit line, proto se zde udělovali tresty za nedodržování pravidel, V šestém kole nám předvedl chybu SRS_TheFefr a propadl se startovním polem až na deváté místo. První příčku si s přehledem udržoval charlies a pro DRE_Brando, kterého nahradil přivezl první místo. Druhé místo obsadil druhý náhradník MAROU_CZE, třetí dojel KAJO2603.

Příští závod se přesuneme k protinožcům do austrálie kde na nás čeká velice náročná trať ¨Mount Panorama Circuit ¨ tato dráha se nachází v Bathurstu, nový jižní Wales. Nejvíce ji proslavili dva závody: BATHURST 1000, který se koná každý říjen a BATHURST 12 HOUR, která se koná každý únor. Tato trať je 6.213m dlouhá, je to pouliční okruh používaný jako veřejná silnice. Kopec na kterém trať leží je známý pod svým tradičním názvem ¨WAHLUU ¨ znamená zasvěcovací místo mladého muže. Historie této trati sahá až do roku 1900.

Pro dnešek se rozloučíme a opět vám všem poděkuji za přízeň, sledování našich přenosů a našemu Ladesovi za výborné komentování . Děkujeme a nashledanou tým SRS.

TEXT: SRS_Sabaton_1974 / FOTO: svejdik70 ( Pavel Švejda )

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *