4. Fuji – Nissan GT-R Nismo GR.3

Dobrý den milí příznivci simracingu.

16.11.2021 jsme absolvovali další závod, v pořadí čtvrtý, ze série Asia Challenge. Tentokrát přichystala podívanou slavná trať Fuji International Speedway. Tato trať se řadí mezi skutečné okruhy. Je umístěn u města Shizuoka, pod slavnou sopkou Fuji v Japonsku. Jeho délka je 4,57 Km a obsahuje 16 zatáček. My jsme pro jezdce zvolili verzi krátkou, kdy byla vypuštěna jedna šikana.

Jezdci byli vybaveni vozidlem Nissan GT-R Nismo GR3. Vozidlo disponuje motorem o obsahu 3.8L a výkonem 550 koňských sil. Pohon kol je veden na zadní nápravu. Z těchto parametrů je patrné, že vozidlo je hodně divoké při neopatrném výjezdu ze zatáčky a je hodně přetáčivé. Vzhledem k profilu trati, měli jezdci co dělat, aby vůz udrželi ve správné stopě a neztráceli drahé setinky při korekci řízení.

Kvalifikace v lobby A se odehrávala dle obvyklého scénáře. Suverénně se na 1. místě ihned usadil dosavadní král této lobby A KKR_milanekh (Jiří Navrátilík). Zdárně mu ale sekundoval McLukeK společně s KKR_Luky_Walkerem (Lukáš Procházka). Lukyho věčný rival BRT_charlies_BJP (Martin Koumal) obsadil 4. místo a startovali tak společně z druhé řady.

Samotný závod lobby A odstartoval v pořádku. Všichni jezdci se poskládali do první zatáčky a závod se mohl rozběhnout ve velmi svižném tempu.
Hned první zatáčku si suverénně pohlídal McLukeK a odsunul KKR_milanekh na druhé místo. To by ale nebyl Jirka Navrátilík, aby se v klidu nezavěsil za jezdce před sebou a neznepříjemňoval mu závodní život. Podle očekávání si na začátku druhého kola KKR_milanekh vzal první místo zpět, zařadil konečně vyšší rychlostní stupeň a odjel celému poli směr další vítězství. Druhé místo si udržel McLukeK. Boj o třetí místo sváděl KK_FABIARSTDI (Petr Bombara) a KKR_Luky_Walker až do úplého konce. Rozdíl jejich času na cílové čáře byl 0,020. BRT_charlies_BJP obsadil krásné 5. místo, ale opět to na Lukyho nestačilo. Tak snad příště.

Lobby B poznamenaly v počátku technické problémy s internetovým připojením některých jezdců. Start kvalifikace se tak několikrát odkládal a bohužel někteří jezdci museli ze závodu odstoupit. Samotný průběh kvalifikace pak již proběhl v pořádku. První řadu ovládli Bio_CZ (Jakub Herman) a TTR_PanTom (Tomáš Schurrer), druhou pak snowmaker76 (Martin Sýs) a Riam_CZ (Richard Amman).

Samotný start závodu proběhl hladce. Bohužel na výjezdu z první zatáčky došlo ke kolizi tří vozů, po které se Riam_CZ odsunul až na předposlední místo. Tento jezdec však ukazuje svoje kvality a začal se prokousávat ihned vzhůru. Na čele se utvořila čtyřčlenná skupinka vedená PanTomem, která ihned zahájila hromadný útěk. Závod nabízel spoustu zajímavých soubojů, jezdci si neustále měnili své pozice. Po mírné kolizi se soupeřem se snowmaker76 propadl na 8. místo. Tento jezdec, ale nedá soupeřům nic zadarmo a probojoval se až na konečné 3. místo. Zajímavou skupinkou, kterou tvořili jezdci KAJO2683, LuLu_CZ, NyciCZ22, Riam_CZ. Zde se bojovalo v každé zatáčce a neustálé střídání pozic nabízelo velmi zajímavou podívanou. Bohužel technické problémy se nevyhnuly ani zkušenému jezdci SRS_Sabaton_1974, který byl nucen ze závodu odstoupit. Jako první protnul cílovou pásku TTR_PanTom, druhý za ním RRR_Tores (Daniel Toráč) a na třetím místě dojel snowmaker76.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast a tešíme se na další zastávku tohoto seriálu, která nás zavede 23.11.2021 na okruh Autopolis.

 
TEXT: Snowmaker76 , Foto a edit: Tomasz85

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *