6. Interlagos

Přeji všem krásný den a opět vás všechny zdravím u naší další reportáže z našeho šampionátu AMG RECART TOUR.Tentokrát se přesuneme do BRAZILIE na všem dobře známou trať INTERLAGOS, tento okruh je situován 16 km jižně od města SAO PAULO. Tento okruh je zapsán v kalendáři F1 od roku 1973. Trať prošla mnoha změnami až do dnešní podoby. Samotný okruh měří 4,309 km.Rekord okruhu drží Valtteri Bottas s vozem Mercedes,z roku 2018.Nejvíce výher, čtyři, drží Michael Shumacher a za stáje Ferrari 9 výher.Poslední závod zde ovládl Lewis Hamilton s Mercedesem.Jako tradičně jezdci vyjeli ve třech lobby.V pondělí jezdci lobby C, v úterý pak jezdci lobby A,B. 

Jako první se podíváme na jezdce lobby A. 

V pětiminutové kvalifikaci zajel nejrychlejší čas KKR MILANEKH, následovaný jezdcem KSZR HULIP, který nastoupil za našeho jezdce SRS CHARLIES BJP, třetí místo na startovním roštu bral lídr šampionátu KKR BALIS 77, čtvrtý se zařadil KSZR SZABI a pátý v pořadí dojel KSZR NAPPALI91. Už samotné pořadí v kvalifikaci slibovalo velké souboje v samotném závodě. Hned po startu se potvrdili předpovědi a borci KKR MILANEKH, KSZR SZABI a KKR BALIS 77 předváděli velké souboje. Ve třetím kole se vedení ujal KKR BALIS a snažil se poodjet pronásledovatelům, kteří mu nedali vúbec nic zadarmo. Celé startovní pole nám předvádělo nádherné souboje a jeli ve skvělé formě. Obzvláště první trojka předvedla, že je špičkou v simracingovém závodění. Sedmé kolo nám přineslo změnu na první příčce a vedení se ujal KSZR NAPPALI91, který zastoupil JJRT THORA. A posílil tým KSZR v mini souboji týmů KSZR a KKR. Všichni čekali co nám přinesou první zastávky v boxech, na prvních třech místech se nám žádná změna nekonala, ale hodně první zastávka pomohla KKR LUKY WALKEROVI a posunul se na páté místo. Patnácté kolo přineslo opět změnu na druhém místě a ubojoval ho pro sebe KKR BALIS 77. V sedmnáctém kole se na vedoucí trojku dotáhli další tři jezdci a utvořila se nám vedoucí šestka.Po druhých zastávkách nás čekalo rozuzlení a každý s napětím sledoval jaká taktika bude slavit úspěch v tomto skvělém závodě.Dvacáté osmé kolo opět přineslo změnu v pořadí kdy si první příčku vybojoval KSZR SZABI, KKR MILANEKH druhou, KKR LUKY WALKER čtvrtou.KKR BALIS77 díky tvrdé sadě propadl na místo třetí. V posledním kole už KSZR SZABI udržel prví místo a vyhrál zaslouženě tento závod. Druhé místo si vyjel KKR BALIS77, třetí po skvělém výkonu dojel KKR LUKY WALKER. Skvělá podívaná!!!!

 

Nyní se podíváme na lobby B

 Zde se kvalifikace nejlépe vydařila jezdci SRS COOLBOOY92, druhý čas zajel BMS DIAVEL DRIVER, třetí ŠVEJDÍK70, který nám nastoupil za MATESSS123, čtvrtý BMS SNOWMAKER70 a pátý SRS ALAN1974. Nejlépe nám odstartoval do závodu     BMS DIAVELDRIVER a ujal se vedení v závodě. Ve třetím kole došlo ke změně v pořadí a BMS SNOWMAKER70 vybojoval druhou příčku a utvořil vedoucí bratrskou dvojici s BMS DIAVELDRIVER. Výborný souboj předváděli MATTY69 CZ a PLAYERANDY81. První zastávky v boxech přinesli posun SRS COOLBOY92 na čtvrté místo, jinak nám žádné větší změny nepřinesli a jezdci pokračovali na svých místech. V poslední časti závodu ŠVEJDÍK nasadil měkkou závodní směs a zahájil stíhací jízdu o první místo. V předposledním kole nám chyboval TTR PANTOM a propadl se na sedmé místo. ŠVEJDÍK70 uhájil první příčku a vyjel vítězství pro MATESSS123 před druhým výborně jedoucím BMS DIAVELDRIVER, třetí místo bral SRS COOLBOOY.

 

Nyní nás čeká lobby C.

Zde nám kvalifikaci vyhrál jezdec SRS LADESK, který jel za SRS BRANÍK, druhý do závodu odstartoval OP CZE, třetí SRS THE FEFR, čtvrtá LUCIANAFER 88 a pátý DRE BRANDO 75. Start se nejlépe povedl OP CZE a ujal se vedoucí příčky před druhým SRS LADESK, který si ovšem první příčku vzal ve druhém kole zpět, hned vzápětí si ovšem první místo vybojovala YVETTA LANDO, která bohužel po zhlédnutí záznamu byla pro hrubé a opakované porušení pravidel diskvalifikována z celého šampionátu, bohužel škoda. Za první tříčlenou skupinou se sváděli boje jezdci si nic na trati nedarovali za darmo. První trojce dlouho vévodila právě YVETTA LANDO. Jako první se na první místa dotáhl náš matador MIKY OLDMAN a zle začal zatápět první trojici. Jako první na tvrdé směsi boxy navštívil SRS LADESK, nasadil měkkou směs a ujal se prvního místa v závodě. Postupem času se startovní pole roztrhalo a jezdci si drželi své příčky. Jen SRS LADESK navyšoval svůj náskok a s přehledem si držel první místo. Ve dvacátém kole se třetí příčky ujal KAJO2603. Po druhé zastávce v boxech se na třetím místě prohodili KAJO2603 a OP CZE a až do konce závodu předváděli pěkný souboj. Závod nakonec opanoval SRS LADESK, před druhým SRS THE FEFR, třetím KAJO2603.

TEXT : SRS_Sabaton_1974 / FOTO: Pavel Švejda

 

V dalším kole našeho šampionátu se jezdci přesunou na RAKOUSKOU púdu, přímo na okruh RED BULL RING. Dřívé se jmenoval tento okruh A1 RING a ještě dříve také ÖSTERREICHRING. Okruh se nachází poblíž SPIELBERGU ve ŠTÝRSKU v RAKOUSKU. V současné době najčastěji okruh hostí závody v sérii DTM a F1. Společnost RED BULL zde provedla náročnou rekonstrukci v roce 2008-2009 a investovala zde 70 mil.eur. Okruh měří 4,318 km. Nejvíce výher zde má ALAIN PROST z FRANCIE za stáje po šesti výhrách McLAREN a FERRARI. Poslední závod zde vyhrál v roce 2021 MAX VERSTAPPEN na voze RED BULL,HONDA.

Pro dnešek se rozloučíme a opět poděkuji za vaši podporu, sledování a fandění vašim oblíbencům. Opět poděkuji LADESK za výborný komentář k našim přenosům.

Přeji krásný den a nashledanou.

Simracers_czech Tým

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *