8. WeatherTech Raceway Laguna Seca

Vážení příznivci motorsportu a simracingu obzvlášť. 

Máme tu ohlédnutí za osmým závodním dnem z našeho Recart AMG Tour. Jezdci se přesunuli z brazilského Autodromo di Interlagos na sever do prosluněné Kalifornie, konkrétně na legendární okruh Laguna Seca. Jezdci se tak těšili na proslulou šikanu Corkscrew neboli Vývrtku, která dokáže závodníky pěkně potrápit a vyžaduje přesné projetí a načasování.

Lobby A – Kvalifikace
První závod večera nám odstartoval tradičně 5ti minutovou kvalifikací. Ihned se do čela postavil martin Bálek (KKR_Balis_77), který nedal ostatním jezdcům žádnou šanci a Pole position si svým skvělým časem 1:21,008 zasloužil. Druhé místo si od začátku kvalifikace udržel Milan Adámek (JJRT_Thor) a z třetího místa odstartoval Jan Navrátil (KKR_Gagne1803). Zkušeně si pak počínal i Jirka Navrátilík (KKR_milanekh), který z osmého místa nakonec vybojoval druhou řadu a odstartoval ze čtvrtého místa. Do bojů v lobby A zasáhl i host z lobby B Martin Šikral (Matesss123), který startoval z 8. místa. Komu se kvalifikace vůbec nepovedla byl Petr Bombara (KK_FABIARSTDI) a musel se tak spokojit s posledním místem na startovním roštu.

Lobby A – Závod
13 vozů Mercedes-AMG GT3 je seřazeno na startu…
13 motorů V8 6.2L burácí…
13 jezdců upírá svůj zrak na startovní červená světla…

3…2…1…START…..

Všech 13 vozů odstartovalo a řítí se přes rychlou první zatáčku do pomalé vracečky. Zde se ukáže, jak jsou jezdci připraveni na tento závod. Martin Bálek opět předvedl svůj um a naprosto suverénně ovládl čelo závodního pole stejně tak JJRT_Thor. Výborně odstartoval KKR_milanekh, který se dostal na třetí místo. V následující stoupavé pasáži Rahal straight, která vede do Corkscrew ukázal Jirka Navrátilík (KKR_milanekh) bojovného ducha a pevné nervy v souboji s Milanem Adámkem (JJRT_Thor) kdy vnitřní stopou sebral Thorovi druhé místo, stejně tak WerniOi. KKR_Gagne1803 se hned v úvodu propadl až na chvost startovního pole a čekal ho tak náročný závod, kdy dotahoval ostatní soupeře a pečlivou soustředěnou jízdou se prokousával polem směrem kupředu.
Svojí bezchybnou jízdou potvrdil Jirka Navrátilík (KKR_milanekh), že patří mezi špičku a z Laguna Seca si odvezl zasloužené první místo a také bod za nejrychlejší kolo závodu (1:21,341). Na druhém místě dojel Martin Bálek (KKR_Balis_77) a výbornou jízdou si třetí místo vyjel Lukáš Procházka (KKR_Luky-Walker)
Závod opět nabídl spoustu krásných soubojů a pro jezdce určitě i mnoho zážitků.

Lobby B – Kvalifikace
Následnou kvalifikaci druhé lobby, a to lobby B, opanoval Jan Šejnoha (CoolBooy92) a Martin Šikral (Matesss123), z druhé řady pak startoval Martin Koumal (SRS_charlies_BJP) a Andrej Mendel (playerandy81). Komu se kvalifikace nepovedla byli jezdci TTR týmu Aleš Dvořák (TTR_Ducmis) a TTR_PanTom (Tomáš Schürrer).

Lobby B – závod
První kolo nabídlo několik krásných soubojů. Hned ve druhé zatáčce si Matess123 vnitřní stopou vzal vedoucí příčku a odsunul Jana Šejnohu na druhé místo. Martin Sýs (BMS_snowmaker76) a Ondřej Sýs (BMS_DiavelDriver) se posunuli na páté a šesté místo. V Rahal Straight se Andrej Mendel (playerandy81) dostal před Martina Koumala a začal si utvářet náskok. Ve třetím kole na již zmíněné Rahal Straight chyboval playerandy81, propadl se na 4. místo a ihned této chyby využil Martin Koumal (SRS_charlie_BJP) a Jan Šejnoha (CoolBooy92). Následně se za playerandyho zavěsil Martin Sýs (BMS_snowmaker76) a v zatáčkách Corkscrew se nalepil těsně za něj a chystal si útok. Bohužel v následné táhlé levé zatáčce však snowmaker ztratil přítlak na přední části vozu a nedobrovolně opustil dráhu směrem do zpomalovací zóny. Propadl se tak na poslední 11. místo a byl tak nucen začít stíhací jízdu.
Ve 4. kole chyboval v Corkscrew Jan Šejnoha a ihned toho využil Martin Koumal.
Matesss123 si stále budoval náskok a pomalu odjížděl celému startovnímu poli.
Skvělou jízdu také předváděl Ondřej Sýs (BMS_DiavelDrvier), který se z 9. místa propracoval až na čtvrté místo.
Nesmíme opomenout jízdu a především strategii Tomáše Schürerra (TTR_PanTom), ,terá ho dostala až na 5. místo. Díky tlaku ze strany jezdců Brothers Motor Sport, kteří na měkkých gumách stíhali TTR_PanToma, udělal chybu a byl tak odsunut na 7. místo, na kterém závod i dokončil.
Krásnou jízdu také předvedl Bio_CZ, který ještě dvě kola před koncem jel na 5. místě. Bohužel po nedorozumění s týmovým kolegou TTR_Ducmisem nakonec závod nedokončil, stejně tak nedokončil závod díky technickýcm problémům Erylow.
Na té pomyslné bědně tak skončil první Martin Šikral (Matesss123), druhý Jan Šejnoha (CoolBooy92), který si odvezl bod za nejrychlejší kolo závodu (1:22,194) a třetí pak SRS_charlies_BJP.

19.3.2022 nás čeká předposlední kolo celého šampionátu, a to okruh Autopolis v Japonsku.

Text: Martin Sýs

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *