Recart AMG Tour 2023 II.

Esport Racing organization

Je to tu 🙂

Po loňském velmi úspěšném prvním ročníku šampionáty s vozy Mercedes-benz AMG GT.3 jsme usoudili, že letos musíme seriál zopakovat.

Představujeme vám tedy:

Recart AMG Tour 2023

Opět nás bude čekat 10 realistických tratí kde změří své síly 29 jezdců rozdělených do dvou skupin.

Tentokrát jezdce potrápíme :-))

Jednak se v šampionátu pojede se dvěma typy vozu, a s každým vozem si jezdci zkusí jeden závod vypsaný na 90min.

Partneři šampionátu

Pojďme si přiblížit ty nejdůležitější věci

Šampionát pojedeme na dvě závodní skupiny Lobby A / Lobby B. Jezdci do těchto skupin budou časově rozděleni a v daných skupinách budou pospolu bojovat po dobu celého šampionátu.

Pojede se 10 reálných tratí rozdělených do dvou skupin. Pětice závodů s vozem Mercedes Benz SLS AMG 2011 a Mercedes Benz AMG 2016. V každém z pěti závodů můžete čekat  jeden 90ti minutový závod.

Mercedes Benz AMG 2016

Mercedes Benz SLS 2011

Jako vždy závodní den bude úterý, obě lobby budou mít živý stream na našem youtubovém kanále ZDE.

Poškození v šampionátu je TĚŽKÉ

Informace Skupina “A” :

Lobby OTEVŘENO – 18:30 hod

Start Kvalifikace – 19:00hod

Start Závodu – 19:10hod

Informace Skupina “B” :

Lobby OTEVŘENO – 20:15hod

Start Kvalifikace – 20:30hod

Start Závodu – 20:40hod

Pro tento šampionát budou organizátory vytvořeny startovní cedulky s čísly a taktéž budou vytvořeny polepy na čelní sklo. Je to z důvodu jednotnosti, vypadá to pak lépe na streamech. Polepy budou po konečné postupové listině odeslány na vaše emaily.

Admini pro tento šampionát budou následující: SRS_LadesK / SRS_Sabaton1974 / SRS_CoolBooy92 prosíme přednostně přidat do přátel. Tito budou vytvářet lobby pro předkvalifikaci.

Výsledky Předkvalifikaci:

Udělování trestů:

Pro tento šampionát jsme se rozhodli zvolit tresty v podobě přičítání trestných vteřin k výslednému času a to následovně 

  • Mírná kolize tzn. střet dvou účastníku bez vážnějších dopadů ( poškození vozu, propad v pořadí.) + 5sec
  • Mírná kolize tzn. střet dvou účastníku kdy vznikne nepřenechání pozice nebo poškození +10sec
  • Vážná kolize tzn. způsobení hromadné kolize s vážným zásahem do závodu pro více jezdců + 15sec
  • Poškození soupeřova vozidla z nedbalosti + 2sec
  • Úmyslný zásah do průběhu závodu / úmyslné opuštění lobby  DSN z daného závodu a v následujícím závodě start z posledního místa.
  • Zákaz používání trakce – Bude trestáno – Její použití + 5sec ( Akceptuje se první kolo v závodě kdy si toho jezdec může všimnout později, je dobré před startem zkontolovat zda není zapnuta )

Na posouzení těchto prohřešků bude sloužit formulář kde podávající vyplní potřebné údaje k posouzení.

Budeme nově posuzovat incidenty i když nebude podán protest!!!!

Bodování:

Body se budou uělovat pro obě skupiny stejně a to v tomto stylu –

Pořadí v závodě 1 – 11 : 20 – 9 bodů. / Pozice 12, 13, 14, 15 zůstává bez bodů.

V závodě budeme hodnotit nejrychlejší kolo udělením 1 bodu.

Náhradníci:

V tomto šampionátu je povoleno každému jezdci využít adekvátní náhradu maximálně do dvou závodů.

Náhradník musí být nahlášen nejpozději 2hod před zahájením závodu!!

Organizátor si vyhrazuje právo při neshodě výkonnosti nepustit náhradníka do závodu. 

Registrovaní jezdci:

Závody :

Opotřebení je ve všech závodech stejné PNEU 2x / PALIVO 2x

Zákaz používání TRAKCE ( Trakce je v lobby nastavena na Bez omezení z důvodu chyby v Ganturismu tudíž aby ji jezdci v závodě mohli vypnout)

4.4.2023

USA - 60min závod

Watkins Glen International , přezdívaný „ The Glen “, je automobilová závodní dráha nacházející se ve městě Dix jihozápadně od vesnice Watkins Glen, New York , na jižním cípu jezera Seneca . To bylo dlouho známé po celém světě jako domov Velké ceny Spojených států Formule 1 , kterou hostilo dvacet po sobě jdoucích let (1961–1980). Kromě toho byla tato stránka také domovem silničních závodů téměř všech tříd, včetně mistrovství světa sportovních vozů , Trans-Am , Can-Am , NASCAR Cup Series ,Mezinárodní asociace motoristických sportů a série IndyCar . Zařízení je v současné době ve vlastnictví NASCAR.

11.4.2023

USA - 90min Race

Trať byla postavena v roce 1959 zakladatelem NASCAR Williamem „Billem“ Francem Sr., aby hostila závody, které se konaly na bývalém Daytona Beach Road Course . Jeho nakloněná konstrukce umožňovala vyšší rychlosti a umožňovala fanouškům lepší výhled na vozy. Světla byla kolem trati instalována v roce 1998 a dnes je třetím největším venkovním sportovním zařízením s jedním osvětlením. Plochá dráha byla renovována čtyřikrát, s vnitřním polem renovovaným v roce 2004 a dráhou opravenou v roce 1978 a 2010. Dráha je 50 mil (80 km) severně od Orlanda .

18.4.2023

Brazílie - 60min závod

Autódromo José Carlos Pace , lépe známý jako Interlagos , je 4,309 km (2,677 mil) okruh pro motoristický sport , který se nachází ve městě São Paulo , v sousedství Interlagosu . To bylo slavnostně otevřeno 12. května 1940 federálním intervenujícím Adhemarem de Barrosem . Tradiční název okruhu i samotné čtvrti pochází ze skutečnosti, že se nachází v oblasti mezi dvěma velkými umělými jezery Guarapiranga a Billings , které byly vybudovány na začátku 20. století, aby zásobovaly město vodou a elektřinou. . V roce 1985 byl okruh přejmenován na počest pilota formule 1 José Carlose Pace, který zemřel při letecké havárii v roce 1977. K jeho zařízením je připojen motokárový okruh pojmenovaný po Ayrtonu Sennovi . Okruh běží proti směru hodinových ručiček.

25.4.2023

Japonsko - 60min závod

Soichiro Honda se koncem 50. let rozhodl vyvinout nový stálý okruh v prefektuře Mie. Nejikoničtějším prvkem této trati je její uspořádání ve tvaru osmičky s 1,2 km (0,75 mil) dlouhou zadní rovinkou, která prochází přes přední část pomocí nadjezd . _ Je to jedna z pouhých dvou tratí s licencí FIA Grade 1, která má uspořádání „osmička“, druhou je okruh Fiorano . Okruh byl upraven nejméně osmkrát: V roce 1983 byla do poslední zatáčky vložena šikana , aby auta zpomalila na rovinku; původní okruh byl neuvěřitelně rychlá trať s pouze jednou pomalou zatáčkou; bez šikany Casio by některá auta projela poslední dlouhou pravou zatáčkou na rovinu a pak by projela boxy rychlostí více než 320 km/h. V roce 1984 byla první část Spoon mírně zpomalena a zatáčka byla přiblížena k trati, aby se tam rozšířila výběhová plocha, a v roce 1985 byla první zatáčka mírně zpomalena

2.5.2023

Španělsko - 60min závod

Circuit de Barcelona-Catalunya byl postaven v roce 1991 a ve stejném roce začal hostit Velkou cenu Španělska . Stavba se také shodovala s olympijskými hrami , které se mají konat příští rok v Barceloně [3] , kde okruh fungoval jako start a cíl pro cyklistickou časovku silničních týmů . [4] Circuit de Barcelona-Catalunya by se neměl zaměňovat s okruhem Montjuïc , který v letech 1969 až 1975 čtyřikrát hostil Velkou cenu Španělska a na rozdíl od Circuit de Barcelona-Catalunya se ve skutečnosti nachází ve městě Barcelona . Protože se na tomto okruhu provádí tolik testů, jezdci a mechanici Formule 1 to velmi dobře znají. To vedlo ke kritice, že jezdci a mechanici jsou příliš obeznámeni s Catalunya, což snižuje množství akcí na trati. Při prvním použití bylo předjíždění časté, protože auta mohla v posledních dvou zatáčkách těsně následovat a po dlouhé rovince proklouznout. Jak se aerodynamická rovnováha stala kritičtější, tento způsob předjíždění se drasticky snížil, protože vozy nebyly schopny následovat jeden druhého v rychlé závěrečné zatáčce kvůli turbulencím vytvářeným vedoucím vozem.

9.5.2023

Německo - 90min závod

Nürburgring 24 Hours je každoroční 24hodinový závod cestovních vozů a vytrvalostních závodů GT , který se koná na kombinaci okruhů Nordschleife ("Severní smyčka") a GP-Strecke ("trať Grand Prix") na Nürburgringu v Porýní . -Falc , Německo. Koná se od roku 1970, délka okruhu přes 25 378 km (15,8 mil) umožňuje účast více než 200 vozům a více než 700 jezdcům. Přestože je tento závod láskyplně známý jako „24 hodin Nürburgringu“, je běžně pojmenován po oficiálním jmenovacím partnerovi. Od roku 2022 je oficiálním jmenujícím partnerem francouzská ropná a plynárenská společnost TotalEnergies (dříve Total); s akcí aktuálně označenou jako „24hodinový závod ADAC TotalEnergies“.

16.5.2023

Belgie - 60min závod

Circuit de Spa-Francorchamps ( francouzská výslovnost: ​[ siʁkɥi də spa fʁɑ̃kɔʁʃɑ̃] ), často označovaný jako Spa , [1] [ 2] je 7 004 km (4 352 mi) motoristický okruh nacházející se v belgickém Stav.elot . Je to aktuální dějiště Velké ceny Belgie Formule 1 , která hostí svou první Velkou cenu v roce 1925 a od roku 1985 (kromě let 2003 a 2006) se každoročně koná Grand Prix. Lázně také hostí několik dalších mezinárodních akcí, včetně 24 Hours of Spa , Mistrovství světa ve vytrvalosti 6 Hours of Spa-Francorchamps . Je také domovem Uniroyal Fun Cup 25 Hours of Spa, jednoho z nejdelších motoristických závodů na světě. Okruh prošel během své historie několika přestavbami, nejrozsáhleji v roce 1979, kdy byla trať upravena a zkrácena z 14 100 km (8 761 mil) okruhu s využitím veřejných komunikací na 7 004 km (4 352 mi) stálý okruh kvůli bezpečnostním obavám se starým okruhem. obvod. [3] Navzdory svému názvu se okruh nenachází ve Spa , ale leží v blízkosti města Francorchamps v hranicích obce Stavelot , s částí v hranicích Malmedy .

23.5.2023

Rakousko - 60min závod

Red Bull Ring je závodní dráha pro motoristický sport ve Spielbergu ve Štýrsku v Rakousku . [4] Závodní okruh byl založen jako Österreichring (překlad: Rakouský okruh) a od roku 1970 do roku 1987 hostil Velkou cenu Rakouska 18 po sobě jdoucích let . Později byl zkrácen, přestavěn a přejmenován na A1-Ring (A Eins-Ring) a v letech 1997 až 2003 opět hostil Velkou cenu Rakouska . Když Formule 1 přerostla okruh, byl vypracován plán na rozšíření uspořádání. Části okruhu, včetně boxů a hlavní tribuny, byly zbourány, ale stavební práce byly zastaveny a okruh zůstal několik let nepoužitelný, než jej koupil Dietrich Mateschitz z Red Bullu a přestavěl jej . Trať přejmenovaná na Red Bull Ring byla znovu otevřena 15. května 2011 [5] a následně hostila kolo sezóny DTM 2011 [6] [7] a kolo šampionátu F2 2011 . Formule 1 se vrátila na okruh v sezóně 2014 a MotoGP se na okruh vrátila v sezóně 2016. Red Bull Ring také hostil druhý podnik F1 s názvem Velká cena Štýrskav roce 2020 a 2021 ; a druhý podnik MotoGP s názvem Velká cena Štýrska motocyklů v letech 2020 a 2021 poté, co pandemie COVID-19 ovlivnila plány obou těchto sezón.

30.5.2023

Itálie - 60min závod

Okruh Monza ( italsky : Autodromo Nazionale di Monza , lit.  'Národní automobilová závodní dráha v Monze') je závodní dráha o délce 5 793 km (3 600 mil) poblíž města Monza severně od Milána v Itálii . Postaven v roce 1922, byl to po Brooklands a Indianapolis třetí účelový závodní okruh na světě a nejstarší v kontinentální Evropě . [ pochybné – diskutujte ] [7] Největší událostí okruhu je Velká cena Itálie . S výjimkou1980 běží, závod se zde koná od roku 1949 . [8] Postaven v parku Royal Villa of Monza v lesním prostředí, [9] areál má tři tratě – 5,793 km (3,600 mi) trať Grand Prix , [3] 2,405 km (1,494 mi) juniorskou trať, [4] a 4,250 km (2,641 mi) vysokorychlostní oválná dráha se strmými svahy, která byla po desetiletí nevyužita a chátrala, dokud nebyla v roce 2010 obnovena. [10] [8] Mezi hlavní rysy hlavní trati Grand Prix patří Curva Grande , Curva di Lesmo , Variante Ascari a Curva Alboreto (dříve Curva Parabolica [11]). Vysokorychlostní křivka, Curva Grande, se nachází po Variante del Rettifilo , která se nachází na konci přední rovinky nebo Rettifilo Tribune , a vozy Formule 1 ji obvykle vezmou na zem.