Daytona prověřila závodníky při 90min závodu.

 
 
 
Třetí zastávka AMG Recart tour 2023 II. nás zavedla do Severoamerického města Daytona na pobřeží slunné Floridy.
Závodníky tentokrát hostil světoznámý okruh Daytona International Speedway.
 
Pořadatelé si tentokrát připravili pro jezdce překvapení v podobě prodlouženého času ze 60ti na 90 minut a kvalifikace byla stanovena na 20 minut.
 
Hurikány se tentokrát Floridě vyhnuly a tak na jezdce čekalo krásné slunné odpolední počasí.
 
Závod samotný se dojížděl za tmy při perfektním umělém osvětlení tratě, což závod činilo velmi divácky atraktivním.

Lobby A

Kvalifikaci lobby A oproti předchozím dvěma závodům vévodil jezdec týmu KKR_Luky-Walker před ACTA_Szabim. Na třetím místo se probojoval JJRT_ACE72_. Neuvěřitelné časy zajeli všichni jezdci. 14 z 15ti jezdců se vešlo do jedné vteřiny!!!
 
Start “Áčkové” lobby provázely hned od začátku problémy. Po startu bohužel vznikla vážná kolize, do které bylo zapleteno hned několik jezdců ze středu startovního pole. Následně pak zklamala i herní technika a při opakovaném záznamu havárie spadla celá lobby a start musel být, ke štěstí jezdců postižených zmíněnou kolizí, opakován.
Druhý start se povedl, všichni jezdci v pořádku vyrazili do boje. První se dostal na špici KKR_Luky-Walker a za ním nepříjemně dotíral Ace72__.
Lukáši Procházkovi se dařilo statečně odrážet. Jezdci SRS PanTom, Shepard a Tores se snazili ze vsech sil, ale tentokráte to na bednu nebylo. O drobné kontakty, šťouchance nebylo nouze.
Na bedně nakonec skončili Ace72__, ACTA_Szabi a zmiňovaný KKR_Luky-Walker bral 3. místo.
 

Lobby B

Kvalifikaci ihned od začátku ovládl mladičný jezdec SRS_Jimy. Za ním se usadil Martinues81cze a jezdec ACTA_McLukeK.
 
Už to vypadalo, že toto pořadí na prvních třech příčkách zůstane beze změny. Pak ale zaúřadovali jezdci Koudy_Stribrsky, Drudrus a Future Boy a odsunuli Martinuese81cze na 6 místo. V tomto pořadí už jezdci zůstali a a nastoupili tak i do závodu.
Po zhasnutí startovních světel skvěle odstartoval SRS_Jimi, který si pohlídal svoji pozici a v klidu kroužil na prvním místě.Skvěle se povedl start a první kolo i ACTA_McLukeK a Vit_Sarbi33.
Hned po prvním kole někteří jezdci začali řešit strategie a ta promíchala pořadí.Velmi dobře si vedl více než polovinu závodu Drudrus, který jezdil na druhém místě.
Pod šachpvnicovou vlajkou projel nakonec jako první suverénně SRS_Jimi, druhý ACTA_McLukeK a třetí Future Boy.

Lobby C

Kvalifikace probíhala  bez většího překvapení. Jezdci se snažili co jim síly stačily. Nakonec pole position urval Libor Moutelík před Kenny69cze a Pavlem Švejdíkem.

Startovní světla zhasla. Start se povedl jezdci Erylow, který se bohužel rozhodl dostat na přední příčky velmi nečistou a nefér jízdou.Hned v druhé zatáčce vyřadil z boje Pavla Švejdíka a Kennyho. V další zatáčce se pokusil vyřadit nárazem do boční části vozu Martin Sýse. Nakonec v další zatáčkovité pasáži tento manévr dokončil a Martina Sýse dalším takovým manévrem z trati vystrčil do trávy. Tím se dostal z osmého na druhé místo. Ale jak se říká “Karma je zdarma” a ve druhém kole v pasáži Bus stop dostal hodiny a odsunul se vlastní chybou na zadní pozice. Závod stylem start cíl ovládl Libor Moutelík.
Pit stopy po celý závod míchaly pořadím. Dobrý závod se povedl také Thory80, který se umístil ve finále na 3. místě.
Konečné pořadí závodu: 1. Pavel Švejda, 2. Libor Moutelík, 3. Kenny69cze.

Ve čtvrtém kole, které vypukne v úterý 18.4.2023 se tentokrát přesuneme na jih a to konkrétně do brazílie na světoznámou trať Autodromo interlagos.

Opět se vrátíme k 60min závodu s 10ti min kvalifikací. Bude se opět na co dívat.

Autódromo José Carlos Pace , lépe známý jako Interlagos , je 4,309 km (2,677 mil) okruh pro motoristický sport , který se nachází ve městě São Paulo , v sousedství Interlagosu . To bylo slavnostně otevřeno 12. května 1940 federálním intervenujícím Adhemarem de Barrosem . Tradiční název okruhu i samotné čtvrti pochází ze skutečnosti, že se nachází v oblasti mezi dvěma velkými umělými jezery Guarapiranga a Billings , které byly vybudovány na začátku 20. století, aby zásobovaly město vodou a elektřinou. . V roce 1985 byl okruh přejmenován na počest pilota formule 1 José Carlose Pace, který zemřel při letecké havárii v roce 1977. K jeho zařízením je připojen motokárový okruh pojmenovaný po Ayrtonu Sennovi . Okruh běží proti směru hodinových ručiček.

 

 

Nenechte si tento závod ujít již 18.4.2023 živě na našem Youtubovém kanále                    Simracers-czech.

FOTO: Andrej Mendel / Jan Šejnoha

TEXT: Martin Sýs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *