Michelin Raceway byl zahajovacím okruhem druhého ročníku Recart AMG Tour 2023

28.3.2023 jsme opět odstartovali seriál 10ti závodů s vozy AMG Mercedes-Benz třídy Gr.3.
 
Prvního závodu se zhostil severoamerický kontinent a jeho okruh Atlanta Michelin Raceway.
 
Hned v první kvalifikaci celého závodního večera se jezdci v lobby A, B i C předháněli, kdo zajede ten nejrychlejší čas.
Bylo znát, že všichni jezdci pilně trénovali a že se na seriál opravdu těšili. Časy byly ve všech lobby velmi vyrovnané.
V lobby B se 15 jezdců z 15ti vešlo do jedné vteřiny. Kvalifikace tak značili, že závody budou opravdu kvalitní.

Lobby A

Hned po zhasnutí startovních světel zatroubil k útoku všem známý JJRT_Ace72 (Pavel Schaufler), zařadil kosmickou rychlost a jezdcům začal ujíždět. Svou téměř strojově přesnou jízdou si vyjel obrovský náskok a stylem “start-cíl” suverénně zvítězil.
 
Michelin Raceway Road Atlanta[/caption]Za ním se velmi dobře držel skoro celý závod Dumas a SRS_Shepard. Už už to vypadalo, že pořadí na pomyslné bedně takto zůstane, ale strategie zamíchala pořadím. Jak Dumas, tak SRS_Shepard se vlivem vynucené návštěvy boxů v předposledním kole propadli a druhé a třetí místo tak brali Cz3chy_official a KKR_Luky-Walker.
 

Lobby B

Výborný start zaznamenal Vít-sarbi33. Nedal ostatním šanci a usadil se na prvním místě.
 
Ale tak jednoduché to neměl. Zavěsil se za něj Martinues81cz a ARC_Kaem.
Opět v závodě zaúřadovaly různé strategie výměn pneumatik a tankování.
 
Chvíli se tak na prvních dvou místech proháněli jezdci ARC_Kaem a ARC_Andres. Konečné pořadí nakonec vypadalo takto Martinues81cz, Future_boy, který se dostal skvělou jízdou před třetího Víta Šarborta.

Lobby C

Po nepovedeném startu Alana Janáka , který zaspal a propadl se z prvního místa do středu pole se na čelo probojoval hned v prvním kole Jakub Herrman.
Za ním se hnali Libor Moutelík a Martin Sýs. Jezdci si nedarovali ani centimetr trati. Po chybě se Martin Sýs propadl na 6 místo a naopak na první místo se skvělou jízdou prodral Kenny69cze.
 
Strategie se ukázaly jako klíčové. Druhé místo bral Libor Moutelík a třetí se nakonec umístil Alan Janák

Na Americké půdě ještě pár kol zůstaneme, jen se přesuneme na trať Watkins Glen Internationale .Watkins Glen International , přezdívaný „ The Glen “, je automobilová závodní dráha nacházející se ve městě Dix jihozápadně od vesnice Watkins Glen, New York , na jižním cípu jezera Seneca . To bylo dlouho známé po celém světě jako domov Velké ceny Spojených států Formule 1 , kterou hostilo dvacet po sobě jdoucích let (1961–1980). Kromě toho byla tato stránka také domovem silničních závodů téměř všech tříd, včetně mistrovství světa sportovních vozů , Trans-Am , Can-Am , NASCAR Cup Series ,Mezinárodní asociace motoristických sportů a série IndyCar . Zařízení je v současné době ve vlastnictví NASCAR.

Nenechte si tento závod ujít již 4.4.2023 živě na našem Youtubovém kanále Simracers-czech.

FOTO: Milan Šimůnek

TEXT: Martin Sýs

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *