1. Tsukuba – Toyta Yaris GR ´20

Přejeme krásný den všem fanouškům simracingu a motorsportu obecně.

Začali jsme další šampionát pořádaný skupinou SRS, který nese název Asia Challenge Series se zaměřením na vozy asijské produkce. Velice nás překvapila veliká účast v kvalifikaci do tohoto Asia Challenge šampionátu. Pořadatelé byli nuceni vytvořit dokonce dvě lobby. Kvalifikace pak rozdělila všechny jezdce podle zajetého kvalifikačního času do příslušné lobby.

Velmi nás potěšila hojná účast zcela nových jezdců, kteří se do šampionátu kvalifikovali.
Tento šampionát přináší novinky v podobě bodování a bonusových bodů. Za Pole position získává jezdec 1 bod navíc a další bod navíc se přidělí jezdci za nejrychlejší kolo v závodě.

 

První podnik odstartoval 26.11.2021, který hostila japonská trať Tsukuba. Tato krátká trať vyniká svojí technickou náročností a přináší všem jezdcům mnoho úskalí.

Jezdci byli konfrontováni s vozem Toyota Yaris GR Performance rv. 2020.

Lobby A podle předpokladů ovládla dvojice KKR_milanekh a KKR_Luky-Walker. Významně této vedoucí dvojici šlapal na paty McLukeK, který jakožto nová tvář vnesla do bojů moment překvapení. Je příjemné pozorovat, jak nové tváře dokáží zčeřit stojaté vody na předních místech.

Lobby B přinesla mnoho soubojů, některé ne zrovna v duchu Fair Play. Pořadatelé ale věří, že vše bylo pouze v zápalu boje a díky nervozitě z prvního závodu šampionátu. Všichni jezdci si zajisté prohlédli záznam ze závodu a poučili se do dalších klání.
Každopádně i v Lobby B byly zajímavé souboje. Obzvláště pak na zadních pozicích.

Závod jasně ovládl jezdec stáje Simracers.cz SRS_Branik342, druhé místo patří jezdci  snowmaker76 a třetí pozici obsadil KAJO2603.

Příští závod nás přenese 2.11.2021 od 20:00 do hlavního města Tokia na městskou trať Expressway – South Inner Loop (Jižní vnitřní smyčka) s vozy Toyota FT-1 VGT, kategorie 3.

Velmi se těšíme na další závod okořeněný live streamem doplněným o zcela nové vysílací studio.

 

S pozdravem tým Simracers.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *