V rakouském “Spielbergu” se bojovalo každým milimetrem a rozhodovala strategie.

Přejeme vám krásný den.

Pokračování našeho šampionátu Hyundai Gen Team se odehrávalo na světoznámé trati Red Bull Ring.

Jezdci trénink nepodcenily a bylo se opravdu na co dívat. Tak jako vždy si jezdci schovávali své strategie až do posledních chvil a na trati si někteří nic nedarovali.

Šamppionát už začíná znát favority, ale bojují všechny týmy. Všechny naše odjeté závody můžete samozřejmě sledovat na našem youtubovém kanále Simracers-czech.

19:30 to byl jasný časový pokyn pro odstartování prvního klání večera s kategoriemi Gr.3 a závodem vás provázel Lukáš Procházka. Jako vždy se začínalo 10ti minutovou kvalifikací, která nám určila pozice na startovním roštu.

Pavel Scheufler / Timmotthy Pala / Martin Bálek / Martin Mendel / Roman Urban první pětka, která vyrazila do závodu  na 37kol a za nimi zbylích 10 jezdců. První kola se zdáli být takové zahřívací, ale boje se sváděli od samého začátku. Každý jezdec měl jasně danou svoji strategii, která se vlivem průběhu závodu samozřejmě měnila. Jezdci tak museli být ostražití a stále počítat tu výherní strategii. 

Druhý závod večera nám odstartoval ve 21:00hod za přítomnosti komentátora Vladimíra Kappela a ten měl v hledáčku vozy kategorie Gr.4. Tyto vozy jsou otrochu pomalejší, ale jejich náhon 4×4 jim dovoluje otrochu více agrese, ataké to bylo vidět.

Jezdci se do toho po úvodní kvalifikaci pustili na plno. První zatáčka se bohužel neobešla bez kontaktů, atak někteří jezdci museli dohánět ztrátu.

Pavel Scheufler, který nastoupil za svého stájového kolegu sváděl ukrutné boje se Cyjou po celý závod. Došlo samozřejmě k nekolika kontaktům, které ale nějakým dramatickým způsobem neovlivnily průběh závodu.

Zde jezdci také plánovali různé strategie. Toto ale bylo osudným právě pro KKR_Cyja, který se v samotném závěru propadl až na 4.místo a JJRT_ACE72_ si tak dojel pro vítěství svého týmu a přinesl tak důležitou porci bodů.

Rakouskou bitvu máme tímto za sebou a jezdci se nyní přesunou na území “USA” kde se zdržíme na dva týdny. Nejprve nás čeká závod na trati Watkins Glen, velmi rychlé a technické trati a opět se bude na co dívat. Strategie a vytrvalost bude na pořadu večera. Kdo si dojede pro vítězství? Otom se přijďte přesvědčit na živé vysílání za přítomnosti Lukáše Procházky a Vladimíra Kappela.

Následný týden se pojede opět trať v “USA” Willow Spring kde si budou jezdci muset dát pozor na zrádný pískovitý terén okolo tratě.

Máte se na co těšit a budeme se na vás těšit žive na našem youtubovém kanále.

Pojďme se podívat na pár momentů

FOTO / Text: Jan Šejnoha / Vladimír Kappel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *