Watkins Glen ovládli BMW M2 ´18

BMW MPower Cup 2023, který připravili bratři Mendelové pokračoval druhým kolem a jak jinak než s vozem BMW a opět byla nastavena váha, výkon a idetifikátor výkonu. To znamenalo pro tým jediné – Vrhnout se do ladění těchto vozidel a snažit se získat co nejlepší umístění.

Musím říct, že pro náš tým je to opravdu oříšek a velká výzva naladit vozy tak aby se dobře ovládali a dokázali získat cené bodové příčky.

2. kolo se odehrávalo na trati v “USA” Watkins Glen. Jezdci tuto trať měli najetou z předešlého kola HYGEN, ale BMW M2 Competizione ´18 s laděním je opravdu trochu něco jiného :-).

Alan Janák společne s Milanem Šimůnkem, kteří bojují za tým Simracers_czech jsou odhodláni a perou se s každým závodem individuálně. Pojďme si v krátkosti předstsavit jak samotný závod probíhal.

Po úvodní kvalifikaci začínali jezdci na zadních pozicích. Závod se od samého začátku vyvíjel celkem jednostraně. SRS_Toxic74 a SRS_Marou se stále drželi ve vláčku vozidel.

První kolo celkově proběhlo v klidném tempu. Někteří jezdci si tvořili náskok a samozřejmě se nám tvořili i malé skupinky. Naši jezdci se drželi na 13. a 15. místě několik úvodních kol.  Co se týče nastavení vozu si myslím že náš tým zvládl na výbornou ohledně stability, bohužel nás trápi trochu rycvhlost, ale věřím že to společně s jezdci doladíme.

V průběhu závodu se nám jezdci lehce promíchali vlivem návštěvy boxů na výměnu pneumatik a doplnění paliva.

Je to vřadě druhý závod s laděním a ještě nás cěkají celkem dva závody kde budeme nastavovat vůz, poté následují závody s ROVNOVÁHOU VÝKONU.

Naši jezdci se stále pohybovali na té 13. – 15. příčce a drželi se tak bez sebemenších chyb celý závod. A také tomu bylo i v samotném závěru kdy SRS_Marou dojel na 13. místě a vzávětří za ním pak na 14. místě dojel SRS_Toxic74.

 

Nyní máme 14dní na to naladit další vůz a to konkrétně BMW M3  ´07  Váha – 1520kg / Výkon – 475Hp.

Držte našemu týmu pěsti.

TEXT / Foto: Vladimír Kappel - Milan Šimůnek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *