Zahajovací závod na Lago Maggiore ovládli ti nejrychlejší

Krásný den přejeme. 

V úterý 13.12.2022 nám odstartoval nový šampionát nesoucí název Hyundai GEN Team Championship 2022/23, ve kterém se nám utkávají dvojčlenné týmy. My se v krátkosti podíváme jak probíhal zahajovací závod na italské fiktivní trati Lago Maggiore v opačném směru.

Do šampionátu se registrovalo 16 týmů, ale do samotného finále bylo vybráno pouze 15 nejrychlejších, které určila náročná trať Fuji v předkvalifikačních jízdách.

Jezdci závodí v Kategoriích Gr.3 a Gr.4, tudíž nás každý závodní večer čekají dva závody. Pojďme se tedy podívat na stručný přehled.

V 19:30 nám jako první nastoupily jezdci s vozy kategorie Gr.3 a věřte mi bylo se na co dívat. Ne jen že to byl první závod a bylo zde vidět spoustu nových jmen, ale v tomto šampionátě se jezdci rozhodli trénovat tzv. INKOGNITO. Tudíž jaké kdo zvolí strategie nikdo až do samotného závodu nevěděl. A taky to šlo na trati vidět, některí jezdci začínali na tvrdé sadě pneumatik a ztratili pár příček a jiní zase startovali na střední sadě a cenné příčky získávali.

Vše se ale změnilo po návštěvě boxových uliček, kdy se nám strategie prostřídali a výhody na trati byli rázem jinak. 

Ve 21:00 kdy nám odstartovali jezdci s vozy Gr.4 tomu bylo úplně stejně. Vyjímkou bylo chování vozu a opotřebení pneumatik, které je oproti Gr.3 rozdílné. Bylo to opravdu v obou závodech napínavé až do samého konce. Pořadí se nám střídalo. 

Velkou otázkou zůstavalo, zda jezdci vůbec využijí měkou nejrychlejší sadu, která samozřejmě vydržela strašně málo.

Do tohoto šampionátu se přihlásilo i několik favoritních týmů a dávali o sobě vědět od samého začátku.

Oba závody ovládl tým KKR-BBF Timithy Pala Gr.3 / Jakub Kuběna Gr.4. Tým získal v prvním závodě možný plný počet bodů a ujali se tak vedení v tabulce. 

Za krk jim ale neustále dýchal další tým a to JJRT Pavel Scheufler Gr.3 / Milan Adámek Gr.4, který se dělí o druhou příčku s týmem KKR-Biliards Martin Bálek Gr.3 / Lukáš Procházka Gr.4.

Mile překvapili ale i ostatní týmy. LiOn Liqui Moly Team v podání Ondřeje Slavík Gr.3 a Libora Moutelíky Gr.4 získal také cenné body. a takto bychom mohli pokračovat. Zkrátka si myslím, že se v tomto šampionátu máme opravdu na co těšit.

Oba závody samožřejmě najdete na našem Youtubovém kanále Simracers-czech.

Jezdci už se pomalu připravují na další kolo, které se bude odehrávat v USA na velmi krátké trati Blue Moon Bay Speedway vnitřní okruh A. Držme jezdcům pěsti a nenechte si ujít naše živé komentované streamy.

Pojďme si ukázat pár momentů ze závodu.

Text / Foto: Vladimír Kappel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *